Astro Weekend Alkmaar
AWSV Metius

   

Alkmaarse Weer- en Sterrenkundige Vereniging Metius

   

.
 
Vrijdagavond 19 en zaterdagavond 20 maart; 20:00 tot ca. 22:30 uur.




Binnenkort vinden in heel Nederland weer de Landelijke Sterrenkijkdagen plaats. Veel verenigingen organiseren activiteiten op het gebied van de sterrenkunde en in Alkmaar doet de AWSV Metius natuurlijk ook weer mee. De AWSV Metius heeft het evenement voor de regio Alkmaar omgedoopt in "Astro Weekend Alkmaar". Dit dekt de lading iets meer, want bij alleen maar sterren kijken blijft het niet. Er zijn namelijk meer leuke en leerzame dingen te beleven dan het kijken door een telescoop, ook voor kinderen. Er is zowel een buiten- als een binnenprogramma. De entree is gratis en u kunt vrij in- en uitlopen.

Het Astroweekend heeft als motto:
* kijken naar..,
* Luisteren naar..,
* Werken met..,
* Vragen stellen aan..,


Programma:

Bij helder weer staan natuurlijk de telescopen weer buiten opgesteld. En er is dan van alles te zien. De half verlichte maan geeft mooie details op de grens tussen licht en schaduw. De planeet Saturnus is zichtbaar en de bekende sterrenhopen de Pleiaden (zevengesternte) en de Hyaden zijn ook zeker het bekijken waard. In het mooie en herkenbare sterrenbeeld Orion is de beroemde Orionnevel te zien.

Ook dit jaar zullen we proberen via de computers in de Nicolaas Beetsschool via Internet contact te maken met de splinternieuwe Internet-telescoop van de vereniging. Deze op afstand bestuurbare telescoop kunt u via speciale software vanachter de computer richten. En.., nog mooier.., u kunt ook fantastische opnames maken. Op die manier zijn ook sterrenkundige objecten waar te nemen die zich veel verder in het heelal bevinden. Wat dacht u ervan eens een kijkje te nemen bij een ander sterrenstelsel dan onze eigen Melkweg? Best bijzonder, toch?

Er is natuurlijk ook weer een binnenprogramma. Binnen in de aula van de Nicolaas Beetsschool zullen korte presentaties worden gehouden over verschillende onderwerpen op sterrenkundig gebied. U kunt met een speciaal brilletje leuke 3D-beelden bekijken van o.a. het pas verkende oppervlak van de planeet Mars. Voor de jeugd is er een quiz met sterrenkundige vragen. Je kunt er een heuse Astronauten-oorkonde mee verdienen! Natuurlijk is de koffie en een kleine versnapering niet vergeten. Er zijn gedurende de beide avonden voldoende leden van de vereniging aanwezig om uw vragen te beantwoorden of iets meer over de vereniging te vertellen. U ziet het, er is genoeg te doen tijdens het Astro Weekend Alkmaar. U bent van harte welkom!





routekaartje naar Nicolaas Beetsschool
Beethovensingel 19
Alkmaar (Bergermeer)